Yhikamutid@fi vol.1


Tere jälle!

Ütlen kohe ära, et pilte täna ei ole.  Tööpäev oli ju.  Aga see-eest oli endal nalja nabani.  😀

Tööle paluti meid lahkelt kella 9 minna.  No me sellised korrektsed mutid, et hakkasime varakult kohvitama, sööma ja autot käivitama ning jõudsime kohale umbes pool 9.  Ikka juhtub ju.

Hommikune kõige huvitavam avastus oli muidugi, et fliistekike, mille olime oma kallile neljarattalisele soojenduseks kapotile jätnud, oli hommikuks jalad alla võtnud ja meid maha jätnud.  Ausalt, väärtust suurt polnudki kui välja arvata vajalikkus auto seisukohast, aga hämming oli väga suur.  Et siis mismoodi, selline heaolumaa ja selline secon-handist tasuta saadud tekijubin pannakse auto pealt pihta.  Hämmingus olid ka töö juures personell-töötaja ja teine põhiline asjapulk.  Kahju on loomulikult tõdeda, et soojendussüsteemi, mida siinsesse pistikusse pista, meie autol ei ole.

Ok, see selleks.

Aga siis tööl…  Esteks kõndisime majas mingi tunnikese ringi.  Väljastpoolt paistab see maja üsna normaalse suurusega, võiks öelda, et isegi väike, aga seest on see ikka palju kordi suurem.  Teate küll seda lugu väikesest maakerast, mille sees on tegelikult kordi suurem maakera.  😉   Näidati meile kõike A-st Ü-ni.  Nüüd me siis omame palju paremat ettekujutust, miks mõned asjad on nagu nad on.  Kodumail ainult oma tööd tehes jäid paljud asjad arusaamatuks.

Järgmiseks tekkis meil kohvipooltund.  Personell-töötajaga eraldi kohvinurgas.  Mainisin talle ka fakti, et mul on nett, aga ma sellest ei taha kõvasti rääkida.  Ta oli umbes sellist nägu, et aaa, ongi, aga las ta siis olla ja et see on ju väga tore.  No hea küll, me ikka rääkisime veidi nendest netitikkudest ka, aga see on tulevikumuusika.   palju sai paberimajandusest räägitud ja erinevatest ametkondadest, kuhu vaja pöörduda ja mis teha.  Ühesõnaga, hommikupoolik oli suht tihe.

Siis jalutasime n.ö. töötuppa ja hakkasime töövahendite varusid lahkama.  Kuna masinad toodi meie eelmisest töökohast, hakkasime usinalt lisatarvikute kohta küsimusi esitama.  Sest vanas kohas neid ju enam vaja ei lähe ja miks need puudu on…  Nonii siis asjapulk H tegigi mõned selgitavad kõned ja nõudis asjad välja… Homme pannakse posti.  😉

Tööd sai ka tehtud.  Lõigatud, õmmeldud, pakitud.  Nagu ikka noh.  😀   Vahepeal jälle personell-töötajat tüüdatud kui msikit meenus, mis vaja selgeks rääkida.  Ja nii see päev kulges.

Lisaks kurtsime oma muret lagedate ja tuult läbilaskvate akende üle.  Selle tulemusena tekkis meil sinna mitu rulli kangast, mida võib lahkelt kasutada.  Ühe rulli, mis oli piisavalt parajateks juppideks lõigatud, tassisime tööpäeva lõpul koju ka.  Lisaks nõudsime väikseid lampe, ja ma sain omale kapikese, millele läpakas ja muu vajalik kraam asetada.

Kokkuvõttes oli väga naljakas kodus söögilaua ääres mõelda, et mida kohalikud töötajad küll sellistest arvata võivad:  tööle tulevad ca 2 tundi hiljem kui teised, siis tegelevad 2 tundi põhimõtteliselt mitte millegagi, siis hakkavad igasuguseid asju nõudma, veidi teevad tööd ka ning lahkuvad 3 lambi, 1 kapi ja kangarulliga.  😀  😀  😀  😀

Kodus tegelesime kardinate installeerimisega, toitlustusega…  Ahjaa, käisime siit ca 25 km kaugusel tööstuskaupade poes ka.  Kuna meid ikka tõsiselt piinas põrandapesumopi puudumine, siis lihtsalt OLI VAJA see hankida.  Nii me siis saime H-lt suusõnalised juhised kirikust, mäest alla sõitmisest, mõnisada meetrit vasemale ja natuke jälle paremale ja ongi hea pood.  Aga me olime “kavalad”, me jätsime kiriku vahele.  😀  😀  😀  Lähenesime asjale teisest küljest ja pööramist-keeramist oli ka mu meelest vähem.  Igatahes unustasime end poodi, mis pidi suletama kell 6 ja olime viimased, aga keegi meie peale ei karjunud.  Positiivne.  Sain omale kodus kandmiseks mõõõõnusad soojad dressid 14€ eest ja no majapidamisse õnnestus ka üht-koma teist leida, kaasaarvatud põrandapesumopp.

Poeskäigu kohta kommentaariks veel niipalju, et me pmst komistasime õige koha otsa ja nüüd ootame, et millal see algaja õnn meid maha jätab.  😀   Salamisi hinges loodan, et enne hakkame ise ka aru saama kes mis kus ja milleks.  Siis jätku kui tahab.

Õhtusöögiks oli jääsalatist ja muust kättesaadud kraamist toorsalat pluss väga hea pastaroog, lihaga köögiviljaseguga ja rõõsakoorega.

Tänane raport saigi selline.  Homme tuleb töine päev. Lisaks käime ilmselt tiiru Tamperes paberimajandusega tegelemas, aga sellest lähemalt juba homme.

Ridadeni.

Teie mitte enam nii külmetav Mina.  🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s