Firmast, mis lõpetab tegevuse.


Kuna ma pole kiires tempos suutnud oma mõtteid koondada ja nädala sees kirjutamiseks olen liiga väsinud, siis kirjutan veidike sündmustest läänerindel.

Muutunud pole mitte muki kakatki.  Ainult selle vahega, et kui ülejäänud aasta on tööd tilgutatud näpuotsaga ja toodud ettekäändeks, et neil seal endal ka õmblejad tööle võetud, siis nüüd ei paista otsa ega äärt…  Mõni päev tundub, et võiks öö ka tööl veeta ja ikka oleks üle poole asjadest tegemata. :O

Kuna paljudel läheb käima viimane nädal, siis antakse endast kõik…igas mõttes . Kui miski ikka hinge kriibib, öeldakse see valjult välja.  Ja te võite 3 kord arvata, kes ikka mitte midagi aru ei saa ja jätkab vanas vaimus.

 

Elementaarne neljapäeva pärastlõuna:

On kaubamineku päev.  Palju öösidega asju peab mienma erinevatesse riikidesse erinevates kastides.  Pakkijate Pealikul on Soome minevate kast komplekteeritud nii tund aega tagasi. Kohale lendab Tähtis Ülemus ja hakkab seletama, et erinevate öösidega asjad lähevad sinna tänna.  Pealikul on öelda, kus sa tund aega tagasi olid….  Tähtis Ülemus podiseb midagi ,lõpuks lööb käega ja ütleb, a, las olla.

Ja jookseb Sekretär-Asjaajajale  teatama, et pakkimises on mingi jama.  Ühesõnaga, kuna see oli Tähtsa Ülemuse tegemata töö, siis ta saatis Sekretär-Asjaajaja, asju ajama.    MITTE KEEGI ei saanud aru, miks peaks tema Tähtsa Ülemuse tegemata asju klaarima.  Seletasid seal siis…..pika seletamise peale said kokkuleppele, kuidas asi sirgeks saada.

Õmblejatest 2 (üks neist mina) lahkusid kell pool 4.  Pakkimisse lendas kohale Tähtis Ülemus ja uuris, et ei tea palju pakitud on.  JA seda täiesti kõrvaliselt inimeselt, sest pakkimise Pealikku hetk polnud.   Tarka vastust ta ei saanud ja lasi varvast.  Tööpäeva lõpul, pool 5, tuleb Sekretär-Asjaajaja pakkijate Pealikult lepituseks-vabanduseks kommi pakkuma…..   Anna abi, nii juhme inimesi ikka annab leida.

Pealik võttis kätte ja tegi väga väga põhjaliku selgitustöö teemal, et MEIL ON SELLISTEKS ASJADEKS INIMENE PALGAL.  Sõnastuses, et KÕIK annavad endast 100%, aga Tähtsalt ülemusel polegi ülesandeid.    Pika selitamise peale sai ta lõpuks Sekretär-Asjaajajalt vastuse, et too teab milles meil seal tegelikult probleem on.

Samal ajal teises tootmisruumi otsas istub Tähtis Ülemus öösimasina taga ja esitab SUURE RINGI küsimuse:  Ei tea, miks kõik nii pahased on?   :O  :O  :O

Kas saab veel lollim olla, ma küsin!!!!

 

Ma muide neljapäeva õhtul sattusin töökuulutusi sirvima ja leidsin kuulutuse, kus vajati naiste rannariiete valmistamisega tegelevasse firmasse tehnoloogi.  Oli seal alles ülesandeid.  Sellisel ametikohal peaks inimene riideeseme päris-päris algusest lõpuni suutma ise valmis teha.  Nii et antakse ette samasugune toode ja ta teebki alates lõigete loomisest lõppviimistluseni asja valmis.

 

Aga meie tehnoloog aka Tähtis Ülemus teeb targa näo pähe ja ütleb, et tema töö on seista ja vaadata, kuidas teised tööd teevad!!!!   :@ :@

ÖELGE MULLE, TEIE KUI TARGEMAD INIMESED, KAS ON MINGI PÕHJUS, MIKS SELLIST PARASIITI EI TOHIKS LIHTSALT LÜÜA?????

Neid kordi kui füüsiliselt tahaks kallale minna on ikka palju kordi esinenud ja mitte ainult minul. :@

Kui te kujutate ette, misasi on buffeelina “seeliku”osa  (no pms tegemine nagu voltidega seelikul).  Siis meil antakse ette lõpptulemuse pikkus, voltide laiused ja voldivahede mõõt.

NELI AASTAT TAGASI seletasin ma TEHNOLOOGILE (õppinud rätsep muide), kuidas arvutada etteantud andmete põhjal materjali kulu.   Enne kui titepuhkusele jäin, võtsin veel kodust kaasa PÕHIKOOLI õmblemisõpiku, näitasin ja kirjutasin kõik must-valgelt paberile.     Ja SENIMAANI!!!! tehakse neid katse-eksituse meetodil.    Stiilis: lõikame nii pika kanga ja noh, kui välja ei tule, siis paneme jupi otsa.  :@

 

Ja veel, olete te proovinud ringi ümbermõõtu joonlauaga mõõta? Proovige, sest see on jummalast NORMAALNE tegevus, sest valemid on lollidele!!!  😀  😀  😀  😀

 

 

Tööotsimisest:

Mõningad julged tüdrukud küsisid omale Soome Bossilt töökohta.  Praegu on ootel, sest kusagil vahel on PIDUR.  Kuna Tähtis Ülemus läks tüdrukute SELLISE käitumise peale väga endast välja, siis arvata võib, et pidurdamine temast mööda ei lähe.  Küsijad said teada, et meie praegune Boss saab sellise asja peale kindlasti vihaseks.  Ja soome keelt peab ka oskama ….ja no muud sellist haiget möla.   Mitte keegi ei saa järjekordselt aru, mis peaks see kellegi kolmanda inimeseasi olema, kuidas inimene omale tööd otsib.  Aga nagu meil kombeks, siis KÕIK, mis ei puuduta otseselt meie tööprotsesse ON Tähtsa Ülemuse asi.  :@

 

 

Vähe seltskondlikumat juttu ka töörindelt.

Järgmisel nädalal on iga päev pidu, sest kõik novembri-detsembri sünnipäevad peame ära.  Ja reedel on firma peied.  Karta on, et läheb ütlemiseks, sest lahkuvad inimesed tahavad nii mõndagi hingelt ära saada.

Ok, ma rohkem ei ruineeri teid selle tööjutuga.

 

Teie Mina.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s