…ja veel pitsi….


Tere!

Tuleb jälle kord lühike ja lööv postitus, sest kirjutamise soolikas on umbes.  See-eest kudusoolikas on megaheas korras.  🙂

Kudusoolika hea tervis väljendub järgmistes tulemites.

 

11.juuli õhtul alustasin järjekordset haapsalli.  Seekord Kroonprintsimustri motiiviga.  Laupäev (12.juuli) oli väga tõhus – sain suurema osa keskosast valmis, jäi veel vaid paar mustrikorda (~30 rida) kududa.  Pühapäev läks ringi matkates.  esmaspäeval tuli möödaminnes ühe püsikliendiga jutuks, et mul on järjekordne haapsall valmimas ja ta esitas väljakutse: kas ma saan selle talle reede hommikuks valmis…..

Noh, eks “vaimuhaigust” esineb mitmel kujul.  Võtsin väljakutse vastu ja neljapäeval kell 00.00 oli sall raamil kuivamas.

Pildid tulid küll kehvad, sest hommikul võtsin salli maha ja tegin enne lasteaeda ja tööle minekut sellised “wannabe” pildid.

Salli mõõdud 55 x 195cm, Lõng  100% villane  (1400m/100g), loodusvalge, vardad 2,5mm; 3,5mm ja 4,5mm.   Lõnga kulu umbes ~70g

Järgmiseks panin varrastele “Lillevälja” salli, reede (18.juuli) õhtul.  Motiivi leidsin taas Haapsalu räti raamatust.  Sellega läks “veidi” kauem , sest mul oli nö. ema nädal – ema tuli külla ja veetis siin nädalakese.  Ehk, sai veidi giidi, tõlgi ja niisama seltsidaami rolle “mängitud”.

Reedel käisin Hämeenlinnast bussiga Helsingisse ja tagasi, ema laeva peale saatmas – oli mõnusalt aega kududa.

Eile lõpetasin teise äärepitsi ja õmblesin, täna hommikul raamisin.  Nüüdseks on juba poes (või äkki juba uue perenaise leidnud, ei tea)

Lõng jällegi 100% villane loodusvalge (1400m/100g), vardad 2,5; 3,5 ja 4,5mm.  salli mõõtudeks tuli seekord 60×180 cm.

Praegu on varrastel järgmine “Lilleväli”, seekord lumivalgest haapsalu salli lõngast. Äärepits tleb ka ilmselt teistsugune.  🙂

 

Ootel on veel kaks Kassitapumustriga haapsalli, üks loodusvalge ja teine tume graniithall.  Tegemist jätkub.

 

Ilusat suve jätku!

Teie, raske kudusõltuvuse käes kannatav, Mina.

4 thoughts on “…ja veel pitsi….

  1. Sa oled ikka tõelise pitsivabriku avanud 😀 Aga ilu tasub alati palju teha ja palju jagada – siis on elu ka ilus. 🙂 Tubli oled ikka küll!

    PS. Ma sain täna hommikul pool äärepitsi külge õmmeldud 😀

    Meeldib

    • Aitäh! Mulle tundub, et ma olen pitsisõltuvuses. Eriti suurt sõltuvust tekitab see raamimise hetk – kui sellest mõttetust vahukuhilast sünnibki see imeline ja õhuline pits. 🙂 Ja rõõm teada, et mu eeskuju sind natukenegi mõjutab. Ise loomulikult oleks ühe soojaga mõlemad pitsid külge õmmelnud…. 😉 Tegelikult ma ootan ka mingit “sähvatust”, et mil moel seda pitsi küll lihtsamalt sinna külge saaks….. Korra proovisin seda vardavarianti ka: et korjad need õmmeldavad silmused varrastele…. õmblemise ajal tundusid vardad taas tülinaks olema, aga ma ilmselt proovin varsti jälle. 😛

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s