Pitsiline jutt.


Tere üle pika aja!

Ma ei tea, mis see on, aga ma lihtsalt ei olegi osanud siia midagi kirjutada.

Täna jõudsin siis lõpuks nii kaugele, et püüdsin nn jooksu pealt pildile oma viimased rätid/sallid.   (pildile klikkides näed suuremalt)

Siit nad tulevad

Esimesena “legendaarne” rätt haapsalu rätiraamatust…. alustasin üle-eelmise aasta jaanuaris. Just enne olin kudunud sama räti, vaarikaroosa ja kinkisin selle minia-kandidaadile jõuludeks.  Siis mingil hetkel tundus, et lõnga ei jagu ja harutasin üles äärepitsini ning tegin nupud väiksemad…..  peaaegu lõpusirgel selgus, et lõnga ikka ei jagu….  sain täitsa kurjaks, võtsin vardad ka välja ja pistsin teise lõngakasti oma saatust ootama….  Ilmselgelt pidi minema harutamisele.  Sain siis mingil hetkel sama lõnga juurde ka, aga isu oli kadunud.  Ja nii ta vedeles kuniks selle aasta jaanuaris tuli hoog lõpetada poolikud sallid.  Nimelt seisis mul eelmise aasta oktoobrist lõpetamata samast rätiraamatust väikeste mustritega rätt.  Lõpuni oli vaevalt 10 lühikest reakest, aga sügisel tuli ootamatult soki-kinda-rabandus ja nii ta jäi..  Seega jaanuaris lõpetasin mõlemad ära.  Väikeste mustritega salli konfiskeeris plika kohe nii et seda teile näidata ei saa.

Siin see terve aasta kootud sall:

Lõngaks miski meriino, vardad 2,5mm.

Järgmine on jällegi Heili salakudumise raames tehtud rätt

Therese Lõngaks Fiberspates Lace loodusvalge, varras jällegi 2,5mm ja mõõdud 88 x 176 cm

 

Järgmiseks veel üks salakudumine, seegi Heili juhtimisel

Alicia Lõng Drops Lace roosa , varras 2,5mm mõõdud 82 x 168 cm

 

Nojah ja kui ma juba nii kolmnurkseks olin end kudunud, siis lihtsalt pidi midagi kandilisemat tegema…..

Paaril viimasel nädalal nokitsesin seda Lõngaks Alevigist tellitud sallilõng,  (kirjade järgi 100g/1400m, mis ei tundu just väga õige olevat…..  90%vill 10% polüamiid)  Töös kasutatud vardaid: 2,5mm, 4.5mm, 3,5mm, 3.0mm.  Endalegi üllatusena ei jäänudki äärepitside õmblemise taha  pooleks aastaks seisma.  😀   Mõõdud 71 x 200 cm

Vot selline jutt seekord.

Olge mõnusad ja nautige pühi!

Teie, Mina.

8 thoughts on “Pitsiline jutt.

 1. Pitsid on mu n6rkus! Jumaldan neid rätte juba esimesest pilgust. 🙂 Imeilusad!!!! Aga miks sulle selle l6nga andmed 6iged ei tundu? Kas on siis veel peenem?
  Päikselisi pühi ja m6nusat laadaelamust! 🙂

  Meeldib

  • Jaah, pitsid on minu nõrkus ka. 😀 See lõng tundub pigem jämedam. Mul on ju olemas võrdluseks Haapsalu sallilõng (tokk 100g) ja too alevigi lõng tundub selle kõrval ikka täitsa köie mõõtu. 😀 Kuigi nii hull asi pole, selle köie tunde tekitab ilmselt hoopis miski keemiline element, mis teeb lõnga jäigaks. Nupud olid enne pesemist ikka puhta “mööda” Sellised keerdu kiskuva lõnga pusad. Pärast pesu asi õnneks paranes. Õppisin jälle kord, et ära krt tee nii laia äärepitsi…. Ei jää ilus ja salli mõõdud lähevad ka rappa. Iga jumala kord sama viga, aga kohale ei jõua…. 😀
   Mõnusaid pühi teilegi! Ma üritan seda homset nautida. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s