Käsitööst ja võib olla muud juttu ka…


Tere!

Siin tuleb nüüd siis väga-väga ammu alustatud “haapsaluka” postitus.

Nimelt koduskäimine võimaldas mule jälle natuke rohkem käsitööle pühenduda.  No kui on telekas ja tahaks seda vaadata ka, siis e ioska ma seda jätkuvalt ilma tööta näpuvahel teha.  Täna sellele sain valmis ka teise tellitud salli.  Keskosa labases koes tellija soovil ja äärepitsi ca 15 cm laiuselt servas.

    Lõngaks kasutasin Aade must-halli (tegelikult peaks vist mingi osa ka valget hulgas olema, aga selles tokis ma seda kohe kindlasti ei kohanud, kõik suht hall), jämedusega 8/1.      Salli mõõtudeks tuli 175 x 85 cm.    Kudumise aega ei mäleta. Keskosa oli päris ammu valmis.  Lihtsalt äärepitsi jaoks lõnga hankimisega läks kua aega.

      Salli valmimiseks oli vaja kududa keskosale 37 288 silmust.  Ja äärepitsile 33 906 silmust.  Kokku terve salli valmimiseks kootud 71 194 silmust.

Kuna olin usin, siis eile suht-koht kohe pärast home@fi maandumist pesin ja venitasin salli puslematile.  Ning enne öörahu sain juba kokku korjata, pildid teha ja täna hommikul rändas omaniku töölauale. 🙂

Hetkel on varrastel selline sall –> Fylleryd   Lõngaks Aade Pink. Ikka 8/1

Pärast musta tooni lõngaga mässamist on roosa tõeliselt hingekosutav valik.  🙂  Keskosa ehk 6 esimese mustrikordust on valmis.  Olen jõudnud aeglasema osa ehk nupulise mustri juurde.  Näis kaua mul läheb.  Tegelikult tahaks hästi kähku valmis saada.  See’p see on: vaim tahab, aga ihu nõder.  😀

Muus osas, et siis nagu ma oletasin, saavad AS ja ME omale teise korteri.  Põhimõtteliselt minu korteri all oleva, 3-toalise.  🙂  See oli tänane parim uudis.

Kooli kohta ei tea midagi tänase seisuga.

Tööl olidki asjad täpselt nii nagu me arvasime…statoili-lippe oli heal juhul ära tehtud selle nädalaga miski 100 ringi.   Ilmselt on neil kolme õmbleja jaoks ikka niiiii metsikult tööd olnud, et nüüd me siis teeme selliseid 19. ja 20. mai kuupäevaga tellimusi.  Aga me oleme ju sellega harjunud.  😀  Õnneks on ikka õigete kuupäevadega kraami ka.

Esimese asjana tööl “kargas” meile hommikul silma söögitoa aknal olev nimekiri, kuhu pidid end kirja panema inimesed, kes plaanivad firma suvepäevadel osaleda.  Vaatasime seda listi ja no see oli ikka väga armetult väike seltskond, kes seal olemas oli.  :S  Mis seal ikka, meie ei jäta ju kogemusesaamise võimalust kasutamata. AS oli usin ja kirjutas meie kõigi nimed kirja.  Aga mina, juhm, kirjutasin oma nime igaksjuhuks veel korra.  Alles millalgi päeva edenedes tuli mõte, et äkki sai miski valesti.  Topelt ei kärise..jajah.  😀  Ja õhtuks, oh imet, oli listi tekkinud veel päris hulk inimesi.  Nimekirjas kokku 24 persooni.  AS “arvas”, et ju nad meie nimesid ootasid.  😀 😀  😀 😀

ME-l ja AS-l on nädalased külalised – ME tütar koos sõbrannaga.  Kuna tööd oli, sai nad tööle “räägitud”  😀  Ei ole siin midagi, et lihtsalt tulevad ja puhkavad.  😀

Eilne saabumine toimus kahe autoga, töö toimus gruppides.  😀  Oli mis oli, aga midagi hullu ei juhtunud.  Lõpuks ometi olin ma sunnitud sadamast väljasõitmist piisavalt täpselt jälgima ja sain ise ka poole targemaks.  😀  Mis iseenesest on ju väga teretulnud nähtus.

Kiirteelt mahasõitmisega üritasime 2 korda ämbrisse astuda, seepärast sai mõned kõrvalised haagid tehtud, aga lõpuks õnnestus ka õigele teeotsale sattuda.  Mis teha kui mälu pole.  Ja uni oli mul seekord tappev.  Eelmine kord kui ma öö üleval istusin, polnud olemine pooltki nii hull.  Seekord oleks vist tõesti tikud silma “pistnud” kui mul need käepärast oleks olnud.

Aga nüüd ma panen selle postituse lukku ja lähen posti pistä fi lehele ning muudan oma postiaadressi ära.  Sest selle mööda maja kolimisega võib varsti kõik meie post olla naabrite juures.  😀  😀  😀

 

Ahjaa, korteris edusamme niipalju, et kööki õnnestus laevalgusti ära installeerida.  Paar teist jäävad teist päeva ootama, sest mul on vaja töö juurest pisi-pisike kruvikeeraja koju tassida töö teostamiseks.  Elame näeme.

 

Selleks korraks kõik.

 

Teie natuke unine Mina.

 

2 thoughts on “Käsitööst ja võib olla muud juttu ka…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s